Otrā dzīve Jūsu mantām

 

 

Piesārņojuma daudzums pasaulē arvien pieaug

Līdz ar mūsu dzīves kvalitātes uzlabošanos un arvien biežāku pārcelšanos uz dzīvi pilsētās, saražoto atkritumu daudzums arvien pieaug. Nesen veikts Pasaules Bankas pētījums prognozē, ka pašreizējo 2 miljardu tonnu vietā līdz 2050. gadam ik gadu saražosim jau 3,4 miljardus tonnu atkritumu. 

Īpaši rūpīgi jāvērtē, ko darām ar elektroierīcēm, kuras mums nav nepieciešamas. Elektriskajās ierīcēs atrodamie akumulatori, ķīmiskās vielas un smagie metāli rada nopietnu draudu videi, tāpēc tās ierindojamas bīstamo atkritumu kategorijā. Nepareizi pārstrādāta elektrotehnika ir bīstama gan cilvēkiem, gan dabai, un ir arī daļēji vainojama pie klimata izmaiņām pasaulē. Piemēram, ledusskapjos un dažādās temperatūru regulējošās ierīcēs sastopamais freons tiek atzīmēts kā viens no ozona slāni noārdošajām vielām, kuru nonākšanu brīvā dabā nepieciešams pēc iespējas ierobežot.

 

Zaļas domāšanas pamatā - otrreizēja izmantošana

Elektroiekārtu straujā attīstība un pieejamība plašam sabiedrības lokam šo problēmu arvien pastiprina. Iznākot jaunam iekārtas modelim, bieži vien vecos telefonus, datorus un televizorus izvēlamies aizstāt ar jauniem, lai gan savu mūžu tie vēl nav nokalpojuši.

Gan elektrotehnikas ražošanas, gan pārstrādes procesā tiek patērēti dabas resursi, tāpēc vides saudzēšanas nolūkos mūsu interesēs ir visu elektrotehniku lietot pēc iespējas ilgāk, lai nebūtu jārada jauna. Ir skaidrs, ka mazliet vecāks telefons, televizors vai ledusskapis joprojām ir vērtība. Izvēloties izmantot lietotas preces un sev nevajadzīgām ierīcēm dodot otrās mājas, mēs varam ne tikai ietaupīt līdzekļus, bet arī dot savu ieguldījumu vides saglabāšanā.

 

Otrā dzīve Tavām mantām jebkurā Banknotes filiālē

Nododot savu lietoto elektrotehniku Banknotes filiālēs, iespējams ne tikai iegūt papildus līdzekļus bet arī mazināt elektrotehnikas ietekmi uz vidi. Ierīces, kas tev vairs nav nepieciešamas, ar Banknotes veikalu palīdzību atradīs savas otrās mājas pie cilvēkiem, kuri novērtē kvalitatīvus un izdevīgus pirkumus. Preces nodot un iegādāties iespējams jebkurā tuvumā esošā Banknotes filiālē, kā arī ērtajā e-veikalā: veikals.banknote.lv.

Katra prece, kas nonāk Banknotes veikalā tiek profesionāli pārbaudīta, izvērtējot tās tehnisko un vizuālo stāvokli. Tāpat arī pārbaudam iepriekšējo īpašnieku, lai tu varētu justies drošs, ka preci iegādājies no zināma cilvēka.

Apzinoties, ka ne vienmēr visas ierīces iespējams turpināt izmantot, rūpējamies arī par elektropreču nodošanu videi draudzīgai pārstrādei. Lai padarītu nevajadzīgo elektropreču utilizēšanu pēc iespējas pieejamāku, Banknote sadarbībā ar partneriem organizēs elektronikas nodošanas nedēļas attālākajos Latvijas reģionos, kur ikdienā šāda iespēja nav pieejama.